Bugün: 3 Aralık 2016, Cumartesi Saat:

Ölümün Olmadığı KöyÖlümün Olmadığı Köy Yazar Nusret Yılmazer
Yayınevi Sis Yayıncılık
ISBN 9786055768973
Sayfa 112 Sayfa
Liste Fiyatı 4.00 TL.
İndirim 30 %
Satış Fiyatı 2.80 TL.
İlk Baskı 1 Baskı - Mart / 2013
Son Baskı 1 Baskı - Mart / 2013
Durumu Tükendi                    Mesaj Gönder
Ölümün olmadığı köy var mıdır? Elbette insanoğlu buna ''yoktur'' cevabını verecektir. Ama ölümün olmadığı köyü aramak, var olup olmadığını bulabilme düşünce ve çabası da insana dair bir davranıştır.

Böyle hayali şeyler önce masallarda yer almıştır. Masallar önce insanların ufkunu açmış, sonra dünyanın gelişiminde, dönüşümünde bu masalların bazıları etkili olmuştur.

İnsanoğlu, kendisinin yapamadığı, değiştirmeye gücünün yetmediği olayları masal hâline getirip anlatmıştır. Masallar insan olmaktan gelen, yaşayan toplumun ortak kültürünü yansıtır. Masal, insanın hayat karşısındaki tutumunu anlatır.

Elinizdeki bu kitap da ağırlıklı olarak, benim çocukluğumda dinlediğim bu masallardan oluşmuştur. Burada okuyacağınız masallarda, insanın içine düştüğü açmazlardan nasıl kurtulduğunu göreceksiniz.

Masallar en çok çocukların ilgi duyduğu türlerdir. Ama bu kitapta çocukların yanında büyüklerin de keyifle okuyacağı masal ve hikâyeler yer almıştır. Bu kitabı okurken masalların özelliği olan; gerçeküstü bir dünyanın öğeleriyle büyüleyici bir anlatım bulacak ve yaşadığımız dünyaya ilişkin dersler çıkaracaksınız.Yorum Yapmak istemisiniz ?

Yorum İçin Bu Formu Doldurun.

Kitap Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Yaparak Paylaşabilirsiniz.

(Zorunlu)
(Zorunlu)
A- A A+